Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo w Raciborzu

ZOO, Parki i Ogrody
źródło: www.arboretum-raciborz.pl
źródło: www.arboretum-raciborz.pl
ul. Markowicka 17, 47-400 Racibórz
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.2653
Szer. geograficzna 50.0993
Tel: 32 415 44 05
mail: arboretum@raciborz.pl
strona www: www.arboretum-raciborz.pl
Opis:
Arboretum to ogród botaniczny prezentujący przede wszystkim drzewa. Racibórz, położony w miejscu niezwykle strategicznym, niedaleko granicy w Czechami, stał się siedzibą Arboretum Bramy Morawskiej. Gromadzi ono wiele gatunków drzew z całego świata. Jego największe atrakcje to: dęby, sosny, a także liczne paprotniki i rododendrony. Te ostatnie to przedstawiciele runa leśnego.
Świąt zwierząt prezentuje się równie okazale. W Mini  Zoo przebywają ptaki: pustułki i gawrony, a z egzotycznych – papużki nimfy. Kury, bażanty, kaczki oraz gęsi gęgawy dodają uroku temu miejscu. Jeśli ktoś nie widział bociana białego "na żywo”, może to zrobić podczas zwiedzania Mini Zoo. Popularnym boćkom dotrzymują towarzystwa łabędzie nieme – współlokatorzy z wybiegu. Inwentarza dopełnia struś nandu.
Kucyki i osiołek pozwalają dzieciom na głaskanie, dlatego też cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Puszysta lama z Ameryki Południowej dodaje egzotyki.
Do Arboretum najłatwiej dojechać komunikacją miejską, linią nr siedem, z dworca kolejowego. Można też skorzystać z samochodu i zaparkować w pobliżu obiektu.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Arboretum jest czynne przez cały rok od świtu do zmierzchu.
Mini Zoo jest czynne od wtorku do niedzieli:
Lato: 10.00 - 18.00
Zima: 8.00 - 16.00

Ceny:
Wstęp do arboretum i Mini Zoo - bezpłatny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: