Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo w Parnowie

ZOO
źródło: www.palac-parnowo.pl
źródło: www.palac-parnowo.pl
Parnowo 2, 76-039 Parnowo
woj. zachodniopomorskie
Dł. geograficzna 16.0389
Szer. geograficzna 54.1622
Tel: 664 195 378
Tel 2: 664 195 369
mail: kontakt@palac-parnowo.pl
strona www: www.palac-parnowo.pl
Opis:
Parnowo to niewielka wioska położona około piętnastu kilometrów na zachód od Koszalina. Główną atrakcją tej miejscowości jest klasycystyczny pałac z przylegającym doń parkiem.
Najmłodszych zwiedzających ucieszy Mini Zoo. Przypałacową stajnię zasiedliły lamy, króliki, osły, muły, a także konie i kucyki, które czekają na jeźdźców. Największy zachwyt przybyszów wzbudza wielbłąd dwugarbny o imieniu Wojtek. To niewątpliwie celebryta. Uwielbia być fotografowany i głaskany. Wśród ludzi czuje się tak, jak w swoim naturalnym środowisku - na pustyni. Kozy, owieczki i świnki zajmują pobliski budynek, a ptaki mają swoją ptaszarnię. Tam spotkać można gołębie, bażanty, pawia, gęsi, kaczki dzikie, perliczki. Prowodyrem stada danieli jest rogaty Kuba - kolejna "gwiazda" Mini Zoo.
W pobliżu dworu znajduje się park krajobrazowy z Jeziorem Parnowskim. To znakomite miejsce do wypoczynku i kontaktu z przyrodą. Jeśli ktoś preferuje turystykę aktywną, można wypożyczyć sobie quady, kajaki lub rowerki wodne.
Informacje dodatkowe:
Ceny:
Wstęp bezpłatny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoś nadużycie

Gość

w parnowie jest super