Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo w Lesznie

ZOO
źródło: www.mzz.leszno.pl
źródło: www.mzz.leszno.pl
ul. Lipowa 20a, 64-100 Leszno
woj. wielkopolskie
Dł. geograficzna 16.5796
Szer. geograficzna 51.8321
Tel: 65 529 66 56
Tel 2: 65 529 93 67
mail: mzz@mzz.leszno.pl
strona www: www.mzz.leszno.pl
Opis:
Mało kto wie, że Leszno, miasto znajdujące się na trasie: Poznań - Wrocław, posiada bogate tradycje zoologiczne. Pierwszy ogród tego typu powstał już w roku 1903, ale w wyniku działań wojennych, podczas drugiej wojny światowej, większość zwierząt została wywieziona wgłąb Niemiec. Mini Zoo, a tej formie, jaką znamy obecnie, działa od roku 1977. Mieści się na terenie Parku Tysiąclecia.
Na powierzchni sześciu hektarów znalazły się wybiegi i pawilony takich zwierząt, jak: niedźwiedzie brunatne, lamy, muflony, sarny, kozy, lamy, daniele. Mieszka tam także jedyny na tym terenie żubr - samica o imieniu Pojętna (wszystkie żubry z linii białowieskiej noszą imiona zaczynające się na PO), a także dwa wiekowe osiołki. Inwentarz leszczyńskiego Zoo to w sumie dwadzieścia pięć gatunków: dwanaście gatunków ptaków i trzynaście - ssaków..  Największe wrażenie na odwiedzających robi staw z ptakami wodnymi.
Ważnym udogodnieniem dla odwiedzających jest plan Mini Zoo, który umieszczono tuz przy wejściu. Ułatwia on poruszanie się po parku.
Turyści zmotoryzowani mają do dyspozycji parking, znajdujący się w pobliżu parku Tysiąclecia. Pozostali mogą wybrać spacer w centrum miasta, ulicą 17 stycznia. Długość tej trasy to trzy kilometry.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Listopad - luty: 7.00 - 17.00.
Marzec i październik: 7.00 - 18.00.
Kwiecień - wrzesień: 7.00 - 20.00.

Ceny:
Wstęp jest darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: