Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo w Bukowie

ZOO
źródło: www.minizoobukow.pl
źródło: www.minizoobukow.pl
Buków, 44-360 Buków
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.2879
Szer. geograficzna 50.0025
Tel: 32 454 40 29
Tel 2: 32 454 40 16
mail: minizoo@bukow.pl
strona www: www.minizoobukow.pl
Opis:
Piękno krajobrazu i szczodrość natury zostały uwidocznione w niewielkiej wiosce Buków, nad Odrą. To właśnie tam postanowiono wykorzystać walory przyrodniczo - krajobrazowe i stworzyć Mini Zoo.
Zwierzęta, które na dobre zadomowiły się w tym ogrodzie, wywodzą się z różnych stref klimatycznych. Znajdziemy tutaj okazy mniej i bardziej egzotyczne. Oczekiwania bardziej wymagających turystów spełnią: strusie, wielbłądy, kilka gatunków papug, perliczki, bażanty, kozy owce i małpki. Wszystkie stworzonka są przyjazne i ufne w stosunku do odwiedzających je gości. Można je dotykać, głaskać oraz robić im zdjęcia, a nawet dokarmiać. Zalety bukowskiego Mini Zoo to własny parking oraz darmowy wstęp dla wszystkich odwiedzających.
Po zakończeniu zwiedzania warto wybrać się nad Odrę, ponieważ w pobliżu wioski znajduje się słynny zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Wielikąt”.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, przez cały rok: 13.00 - 20.00.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoszono nadużycie

Gość

jesli zwiedzasz klatki z ptakami to nie wchodz do tzw.woliery a juz napewno nie zabieraj tam dzieci,mozesz sie natknac na zdechle wpol zezarte przez robaki padniete chyba z glodu ptactwo,,, aby ocalic pozostale nalezy tam wyslac jakas kontrole,na to nie mo

Zgłoszono nadużycie

Gość

nie mozna spokojnie patrzec a wlasciciel powinien poniesc surowe konsekwencje za takie traktowanie zwierzat

Zgłoszono nadużycie

Gość

w sklepie zoologicznym można zobaczyc więcej atrakcji niż tam

Zgłoszono nadużycie

Gość

Zoo nieczynne, zbankrutowało