Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo Sosnowiec

ZOO
http://www.mzuk.sosnowiec.pl/park.html
http://www.mzuk.sosnowiec.pl/park.html
ul. Jasieńskiego, 41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.2383
Szer. geograficzna 50.2980
Tel: 32 296 92 18
Opis:
W sosnowieckim Parku Kazimierz rozgościła się szczodra dłoń natury. Można tam podziwiać wiele zwierząt: strusie, lamy, sarny, jelenie, daniele, kozy oraz ptaki wodne. Kolekcja kur, kogutów i strusi emu ubogaca  urokliwy zakątek w sercu Zagłębia. Największym zainteresowaniem cieszy się przepiękny paw, którego wielobarwne pióra przyciągają turystów. Wszystkie zwierzęta, nawet osiołek, lubią być karmione marchewką i głaskane.
Od wiosny do jesieni park spowija gęsta poświata zieleni. Dzieci mogą hasać po parku i spędzić miło czas na placu zabaw, przygotowanym specjalnie dla nich. Rodzice odpoczną w kawiarence lub na parkowych ławkach. Wielbiciele jazdy na rowerze mogą szusować po parkowych ścieżkach w ciepłe i słoneczne dni. Amfiteatr z muszlą koncertową to miejsce, w którym można zrobić sobie pamiątkową fotografię lub wybrać się na koncert, nie tylko dziećmi.  Zmotoryzowani rodzice mają możliwość pozostawienia samochodów na parkingach.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
W godzinach pracy parku: 7.00 - 22.00.

Ceny:
Wstęp jest bezpłatny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: