Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo Ruda Śląska

ZOO, Parki i Ogrody
ul. Sportowców, 41-711 Ruda Śląska
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8384
Szer. geograficzna 50.2726
Opis:
Mini Zoo znajduje się na terenie Parku Strzelnica, w dzielnicy Bielszowice. Sam park jest bardzo atrakcyjny i niekiedy odbywają się w nim koncerty.
Reprezentanci świata zwierzęcego, którzy przebywają w Mini Zoo, to: króliki, kozy, sarny, muflony, daniele, paw, bażant, dzikie kaczki krzyżówki i gęsi – bernikle, a także indyki dzikie, kury i perliczki. Oczko wodne pozwala na obejrzenie ryb. Karasie, sumy oraz żaba wodna zadomowiły się w nim na dobre. Zbiory parku urozmaica bogata kolekcja roślin wodnych.
Spacer zazielenionymi ścieżkami to świetna okazja na dotlenienie się i kontakt z przyrodą, tak potrzebny mieszkańcom aglomeracji śląskiej.
W Parku Strzelnica nie zabrakło boiska do gry w piłkę nożną. Fani tego sportu będą bawili się świetnie. Dzieci mogą również skorzystać z niewielkiego placu zabaw. To niewątpliwa frajda dla najmłodszych. Sam park stanowi atrakcję dla ornitologów, gdyż zamieszkują go kowaliki, szczygły, wróble, szpaki, skowronki. Jeśli będzie miało się szczęście, zobaczy się kreta, jeża lub wiewiórkę.
Niewątpliwą zaletą Parku Strzelnica jest peryferyjne położenie, a także kilka bezpłatnych parkingów dla gości, którzy przyjeżdżają do Mini Zoo spoza Rudy Śląskiej.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Od świtu do zmierzchu, codziennie.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoszono nadużycie

Gość

Byłam w sierpniu 2016. Mini zoo zlikwidowane.

Zgłoś nadużycie

Gość

Witam chcę oddać za darmo kozke 3miesieczna błagam