Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo Rogów

ZOO, Jazda konna
źródło: www.lesny-park.pl
źródło: www.lesny-park.pl
ul. Leśna, 44-362 Rogów
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.3508
Szer. geograficzna 49.9906
Tel: 32 451 81 33
Tel 2: 660 853 999
mail: lesny@park.pl
strona www: www.lesny-park.pl
Opis:
Jan Brzechwa pisał niegdyś: ”Na południe od Rogowa mieszka w leśnej dziupli sowa”. Od tego czasu niewiele się zmieniło.  W samym Rogowie można podziwiać nie tylko sowy, lecz także inne gatunki, jakie zamieszkały w Mini Zoo.
Jelenie mają do dyspozycji duży, wygodny wybieg. Strusie uwielbiają być dokarmiane przez dzieci trawą. Króliki – dorodne, o lśniącym futerku, skubią marchewkę i sałatę w swoich boksach, a konie czekają na jeźdźca, który zabierze je na wyprawę w teren
Dzieci mogą spędzić miło czas na placu zabaw z huśtawkami, karuzelami, a nawet zrobić zdjęcie przy drewnianych figurach symbolizujących postaci z bajek. Miłośnicy szeroko pojętego koniarstwa ucieszą się z powozowni i odnowionych bryczek. Można również nauczyć się jazdy konnej.
Niewątpliwym plusem jest fakt, że wstęp do zoo jest darmowy. Miejsce to znakomicie sprawdza się na sobotnio – niedzielne wypady, co potwierdzają zachwycone dzieci. Jeśli goście zgłodnieją – mogą zajrzeć do restauracji.
Na terenie obiektu funkcjonuje darmowy parking.  Do Mini Zoo najlepiej dojechać z Wodzisławia, kierując się przez Czyżowice w stronę Raciborza. Jeśli wyjeżdża się z Raciborza, należy kierować się w stronę Gorzyc.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Nie ma godzin wstępu; można zwiedzać o dowolnych porach, przez cały rok.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: