Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo przy stacji benzynowej BP

ZOO
Kończyce 38, 86-170 Nowe
woj. kujawsko-pomorskie
Dł. geograficzna 18.7071
Szer. geograficzna 53.6317
Tel: 52 332 84 67
Opis:
Stacja paliw BP w Kończycach, niedaleko wioski Nowe w powiecie świeckim, położona przy trasie szybkiego ruchu, oferuje wszystkim podróżnym wizytę w Mini Zoo.
Rozgościło się tam naprawdę sporo zwierząt. Kilka gatunków bażantów spaceruje po swym wybiegu i cieszy oczy turystów swoim upierzeniem. Gwar papug i ich kolory ożywiają zmysły i wprawiają w radość nawet największego ponuraka. Struś to niewątpliwie jedna z największych atrakcji obiektu. Dzieci uwielbiają te wielkie ptaki, które czasami lubią chować głowę w piasek.  Pawie indyjskie coraz częściej można spotkać w polskich Mini Zoo. W Kończycach znalazły one swoje schronienie. Kaczki i gęsi tradycyjnie pływają w oczku wodnym.
Ssaki są tutaj reprezentowane jeszcze liczniej niż ptaki. Puszysta lama wprawi w zachwyt nie tylko najmłodszych. Ogromną popularnością cieszy się kucyk, jeden z "celebrytów" Mini Zoo przy stacji. Daniele i jelenie, hasające po swoim wybiegu, to zwierzęta leśne o bardzo ciekawych zwyczajach. Przy odrobinie szczęścia można podpatrzeć niektóre z nich, np. zrzucanie poroża. Osiołek przywodzi na myśl trylogię o Shreku. Niestety, nie jest tak rozmowny jak jeden bohaterów amerykańskiej kreskówki. Sporym zaskoczeniem jest tutaj obecność rysia, kota, który znajduje się pod ochroną. Jednakże, na dobre zadomowił się on na Pomorzu.
Pobyt w Mini Zoo będzie znakomitą odskocznią od trudów podróży,
np. nad morze.
Na bezpłatnym parkingu można pozostawić pojazdy i zjeść smaczny obiad w restauracji w pobliżu stacji. Zaletą małego ogrodu jest bezpłatny wstęp oraz możliwość całorocznego zwiedzania.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Mini Zoo jest czynne przez cały rok, w godzinach pracy stacji, czyli przez całą dobę.

Ceny:
Zwiedzanie Mini Zoo jest bezpłatne.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: