Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo Górecznik

ZOO
źródło: www.gorecznik.pl
źródło: www.gorecznik.pl
Przygodzice, 63-421 Przygodzice
woj. wielkopolskie
Dł. geograficzna 17.8238
Szer. geograficzna 51.5922
Tel: 62 724 35 62
Tel 2: 602 266 093
mail: biuro@gorecznik.pl
strona www: www.gorecznik.pl
Opis:
W południowo - wschodniej Wielkopolsce, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, znajduje się wioska Przygodzice, a w niej - zajazd Górecznik. Główną atrakcją karczmy, stworzoną specjalnie dla najmłodszych gości, jest Mini Zoo.
Struś to najbardziej egzotyczne zwierzątko w tym towarzystwie. Pawie dumnie prezentują swoje piękne pióra, a koziołek garnie się do ludzi – jest bardzo przyjacielski. Zwierzyniec uzupełniają dziki i owce.
Dzieci mogą też posłuchać bajek o Jasiu i Małgosi oraz Czerwonym Kapturku. Odbiór urozmaicają ruchome postaci.
Ciekawostką są stare sprzęty rolnicze. Najmłodsi turyści, dzięki temu, dowiedzą się, jak wyglądał magiel, suszarnia, młocarnia, sieczkarnia, do czego służyły te narzędzia i jak one działały.
Na placu zabaw można zjechać sobie na zjeżdżalni, pohuśtać się czy pokręcić się na karuzeli. Gdy dzieci zgłodnieją, można je zabrać do prawdziwej restauracji indiańskiej Wigwam lub restauracji Górecznik. Wstęp do Mini Zoo jest darmowy.  Wioska Przygodzice znajduje się około dziesięciu kilometrów na południe od Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorzy oddali do dyspozycji bezpłatne parkingi dla gości.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, przez cały rok:
7.00 - 23.00.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoś nadużycie

Gość

Górecznik to świetne miejsce, super wykorzystany teren, jednak powinno się zwracać uwagę na częstsze wymiany wody u zwierząt oraz klatkę lisa, ma zdecydowanie za małą, a potrzebuje przestrzeni!