Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Małe Zoo w Nałęczowie

ZOO
źródło: www.infonaleczow.pl
źródło: www.infonaleczow.pl
ul. Kamieniak 23 B, 24-140 Nałęczów
woj. lubelskie
Dł. geograficzna 22.1985
Szer. geograficzna 51.2932
Tel: 665 363 262
mail: minizoo@naleczow.com.pl
strona www: www.minizoo.naleczow..com.pl
Opis:
Nałęczów to miasto znane z tradycji uzdrowiskowych. Wyróżnia go piękna przyroda, czysta powietrze, a także bogactwo roślin i zwierząt. Okazało się, że to idealne miejsce do utworzenia Małego Zoo o wdzięcznej nazwie "Nałęczowski Zwierzyniec".
Nad stawem przesiadują dzikie kaczki i gęsi, a w stawie pływają kolorowe rybki. Najwięksi arystokraci spośród drobiu ozdobnego dumnie prezentują swe upierzenie. Króliki i świnki morskie siedzą grzecznie w swoich wybiegach. czasami dają się pogłaskać. Lubią być fotografowane. Tchórzofretka, norka i lis polarny charakteryzują się ciepłym i pięknym futrem oraz zamiłowaniem do spożywania drobnych ssaków.
Kolorowe papugi, ary i kakadu, wzbudzają zachwyt wśród dzieci. Strusie emu i nandu, a także jenot to główne "gwiazdy" zwierzyńca. Każdy z przybywających chce je zobaczyć z bliska, oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Konik i krówka również są przyjaźnie nastawione do najmłodszych. Podobnie w przypadku kózek i owieczek.
Jeśli turyści bardzo chcą, mogą rozpalić ognisko, po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem Zoo.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od kwietnia do października; od 10.00 do zmierzchu.

Ceny:
Bilet normalny - 6 zł,
Bilet ulgowy - 4 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: