Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kolej Wąskotorowa Rogów

Muzea, Zamki i Zabytki
źródło: www.kolejrogowska.pl/
źródło: www.kolejrogowska.pl/
ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów
woj. łódzkie
Dł. geograficzna 19.8854
Szer. geograficzna 51.8162
Tel: (0-46) 874 80 23
mail: biuro@kolejrogowska.pl
strona www: www.kolejrogowska.pl/
Opis:
Rogowska kolej wąskotorowa jest najdłuższą taką koleją w Polsce. 49- kilometrowa trasa łącząca Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską została zbudowana w 1915 r. Do 2001 r. funkcjonowała jako jedna z tras PKP, a od 2003 r. kursują na niej pociągi turystyczne.
Przejazd wąskotorówką jest bardzo atrakcyjny. Trasa poprowadzona jest z dala od ruchliwych dróg, między polami, sadami, a nawet pagórkami, dlatego bardzo często podczas podróży można zobaczyć leśną zwierzynę.
Na głównej stacji- Rogów Towarowy Wąskotorowy znajduje się największy stworzony przez hobbystów zabytkowy tabor, zaplecze techniczne, warsztaty z parowozownią, a także zabytkowa zapadnia transporterowa służąca niegdyś do załadunku platform- transporterów.  Kilka minut piechotą od stacji Głuchów można zobaczyć zabytkowy kościół pw. św. Wacława, przy stacji Boguszyce natomiast most z 1935 r. lub zabytkowy drewniany kościół pw. św. Stanisława Biskupa. Stacja Rawa Mazowiecka to znowu budynek dworcowy z 1922 r., a nieopodal niego także ruiny zamku średniowiecznego.
Przejazd Rogowską Koleją Wąskotorową to przyjemność dla całej rodziny. Prędkość pociągu, zabytkowe oznaczenia taboru i załoga w strojach sprzed kilkudziesięciu lat sprawiają wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie, malownicze krajobrazy sprzyjają odpoczynkowi, a eksponaty z kolekcji muzeum zaspokajają nawet najbardziej ciekawskich.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
od 29 kwietnia zabytkowe pociągi kursować będą do Jeżowa co 80 minut począwszy od godziny 11 (4 kursy dziennie)

Ceny:
Bilet normalny- 15 zł
Bilet ulgowy- 10 zł
Dzieci 4 roku życia podróżują bezpłatnie.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: