Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Egzotarium

ZOO
ul. Piłsudskiego 116, 41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.1046
Szer. geograficzna 50.2831
Tel: 32 299 64 35
mail: cim@um.sosnowiec.pl
Opis:
Egzotarium to specjalnie wydzielona część sosnowieckiego Parku Miejskiego im. Leona Kruczkowskiego., w okolicach ul. Kresowej i Piłsudskiego. Można tam podziwiać egzotyczne rośliny z różnych stref klimatycznych. Roślinność pustynna reprezentują gatunki kaktusów, a roślinność tropikalną - bananowce.
Obiekt wyróżnia bogactwo świata zwierząt zgromadzone na stosunkowo niewielkim obszarze. Miłośnicy ryb akwariowych znajdą tu wiele ciekawych kolekcji, np. kolekcję pielęgnic. Niewątpliwą atrakcją są też gady, takie, jak: krokodyl nilowy, pyton tygrysi czy wąż boa tęczowy. Nie zapomniano nawet o żółwiach, nie tylko greckich.
W egzotarium pokazano życie na rafach koralowych. starano się jak najwierniej odtworzyć piękno przyrody głębi oceanu. Oprócz formacji roślin można tu dostrzec rybę piłę, langusty i rozgwiazdy i kraby. Nie trzeba przemierzać setek kilometrów ani wyjeżdżać do oceanarium - dzieci z Zagłębia i okolic mają w zasięgu ręki wszystkie te atrakcje.
Ptaki są reprezentowane przez kolorowe ary i kakadu, a honoru ssaków bronią tutaj gryzonie: myszoskoczki, chomiki syberyjskie i szynszyle. Dodatkowo można tam zobaczyć małpę kapucynkę i koczkodana zielonego.
Egzotarium to znakomity sposób na poznanie, w ciągu zaledwie kilku godzin, wielu gatunków roślin i zwierząt,. Można miło i pożytecznie spędzić tam czas.
W pobliżu Parku im. Leona Kruczkowskiego znajduje się parking.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie oprócz poniedziałków
Kwiecień - październik: 10.00 - 18.00
Listopad - marzec: 10.00 - 17.00.

Ceny:
Bilet normalny - 3 zł.
Bilet ulgowy - 2 zł.
Dzieci do lat trzech - wstęp bezpłatny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: