Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dziki Zachód Centrum Rozrywki i Jazdy Konnej

ZOO, Parki i Ogrody
ul. Szczecinska 66, 78-132 Zieleniewo
woj. zachodniopomorskie
Dł. geograficzna 15.1488
Szer. geograficzna 52.7474
Tel: 602 606 177
Tel 2: 604 911 157
mail: biuro@dzikizachod.com.pl
strona www: www.dzikizachod.com.pl
inne: tel/fax: 94 35 275 82
Opis:
Gdzie można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie - oczywiście, na zachodzie Polski, a dokładniej w  pod kołobrzeskim Zieleniewie. To właśnie tam znalazł swoją siedzibę park o nazwie Dziki Zachód.
Są tam kowboje i Indianie, sporej wielkości Saloon przeznaczony na przyjęcia i Mini Zoo.
Już nie trzeba udawać się w długą i meczącą podróż do Egiptu czy Tunezji - pod Kołobrzegiem zamieszkał najprawdziwszy wielbłąd skory do przejażdżek. Dzieci nie tylko mogą głaskać i karmić zwierzęta z niewielkiego Zoo, lecz także... doić kozy! Jazda na koniach oraz kucykach dostarczy im wielu niezapomnianych przeżyć. Zwierzyniec uzupełniają takie gatunki, jak: świnki wietnamskie, osiołki, daniele, lamy, a nawet zebra. Nie zapomniano o egzotycznych ptakach.
Western City to kolejna część parku. Powstała ona w oparciu o tradycje, legendy oraz filmy o Dzikim Zachodzie. Śmiałkowie mogą tam skorzystać z przejażdżki na mechanicznym byku, czyli rodeo; ze strzelnicy kowbojskiej, mogą także wziąć udział w kowbojskich grach i zabawach.
Nieopodal znajduje się wioska indiańska. Wielbiciele kultury Indian będą zachwyceni. Nie wszędzie ma się okazję na to, by nauczyć się tańca indiańskiego, wysłuchać wielu ciekawych legend, strzelać z łuku indiańskiego czy rozpalić ognisko, przywodzące na myśl dawne narady wodzów.
Turyści mają do wyboru trzy pakiety zwiedzania i zabawy. Pakiet standard obejmuje zwiedzanie miasteczka i Mini Zoo, pokazy kaskaderskie i strzelanie z łuku. W pakiecie standard plus można odbyć dodatkowo przejażdżkę traktorem lub quadem oraz nauczyć się tańca kowbojskiego. Pakiet ekstra charakteryzuje się tym, że ten, kto go wybierze, ma do dyspozycji przejażdżkę na wielbłądzie.
Dojazd - samochodem z Kołobrzegu w kierunku południowo - zachodnim (Koszalin) lub autobusem miejskim z dworca w Kołobrzegu - linia nr 1, kierunek - Zieleniewo.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie: 10.00 - 18.00.
O 12.00 i 16.30 - pokazy kaskaderskie i sceny z westernów.

Ceny:
Bilet Wstępu-10zł
Program 3h - 15zł
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: