Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dom do Góry Nogami

Ciekawostki
ul. Staszica, 34-500 Zakopane
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 20.4333
Szer. geograficzna 49.9840
Tel: 18 206 69 50
Tel 2: 18 206 66 56
mail: office@promocja.zakopane.pl
Opis:
Pod Tatrami, w okolicach Krupówek, można znaleźć Dom do Góry Nogami. Zwykle jest tak, że na najbardziej znanej ulicy Zakopanego stoi człowiek z drogowskazem prowadzącym to nietypowej chatki.
Tutaj wszystko jest postawione na głowie.Chodzimy po suficie, a nad nami unosi się podłoga. Z niej "zwisa" manekin babci siedzącej w bujanym fotelu. Nad nami wiszą łóżka i szafy, lustra i stary zegar.
Po krętych schodkach można wejść nieco wyżej, chociaż tutaj piętro staje się parterem, a parter - piętrem. Toaleta, kapcie, brodzik z prysznicem... Niby wszystko jest, ale jednak wygląda nieco inaczej. Do góry nogami postawiono nawet... gniazdo bocianie z makietą tego ptaka!
Tak naprawdę chodzi tutaj o dobrą zabawę. Mniej istotne są eksponaty, a bardziej - nasze odczucia związane ze spacerem po domu "na opak". Gdy wędruje się po pokojach, czuje się tak, jak po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. Należy trzymać się drzwi, aby nie upaść. Podłogi są krzywe, ponieważ dom został nierówno postawiony.
Dzieciom to nie przeszkadza i potrafią spędzić tu nawet kilka godzin.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
W sezonie:10.00 - 21.00
Poza sezonem: 11.00 -18.00.

Ceny:
Bilet normalny - 9 zł
Bilet ulgowy - 7 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoś nadużycie

Tomasz G. z Piekar Śl.

Wrażenia z pobytu w Domu do góry nogami w Zakopanym są nie do opisania. Na prawdę warto zaliczyć tą atrakcję. Minusem jest nie miłe zachowanie strszego pana sprzedającego bilety. Mimo to i tak polecam.