Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

GALERIA MIEJSC

Witamy na stronie
Wycieczka z dzieckiem

Nie wiesz gdzie pojechać z dzieckiem
na wakacje.

Planujecie zasłużony odpoczynek.

Szukasz porad i wskazówek na taki wyjazd.

Dobrze trafiłeś – to strona dla Ciebie!!!

Muzea
Muzeum pożarnictwa ziemi Olkuskiej zostało zorganizowane na uroczystość100-lecia OSP i 500-lecia pożarnictwa olkuskiego i w tym czasie otwarte w dniu 27 maja 1978 roku.
Zamki i Zabytki
Ruiny zamku owianego wieloma legendami i bujną historią. Przez wiele lat pozostawiony odłogiem, wkomponowany w skały wapienne i stanowiący niegdyś rezydencję możnowładczą doczekał się renowacji (...)
Domy Kultury
Miejski Ośrodek Kultury został utworzony we wrześniu 1991 r. W wyniku połączenia Referatu Kultury Urzędu Miasta z innymi placówkami kulturalnymi z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Jest więc (...)
Muzea    Ciekawostki
Kolekcja Wikliny Władysława Wołkowskiego znajduje się w XIX wiecznym Dworku Machnickich w Olkuszu. W jej skład wchodzą meble, patery, makaty, wiklinowe portrety i pejzaże. Szczególne miejsce w (...)
Muzea    Ciekawostki
"Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu zapoczątkowała darowizna dr Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł poczyniona w 1971 roku. Przywiezione przez nich pamiątki z blisko jedenastoletniego pobytu w (...)
Muzea    Ciekawostki
Muzeum mieści się w zabytkowej, XVI-wiecznej kamienicy. "Zbiory Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu liczą 2112 muzealiów z dziedziny etnografii, górnictwa, historii, numizmatyki. Dawne (...)
Baseny    Sport
Basen kryty w Olkuszu mieszczący się w murach Szkoły Podstawowej nr 2.
Sport
Olkuskie szlaki rowerowe to zbiór tras wokół Srebrnego Grodu. Łączą one Olkusz z pobliskimi miejscowościami biegnąc przez malownicze lasy oraz prowadząc turystów w najciekawsze miejsca Gminy. (...)
Baseny    Sport
Kompleks basenowo - rekreacyjny obejmuje zespół kilku basenów (głębokich i brodzików), zjeżdżalnię, masaże wodne, boiska do siatkówki (w tym jedno siatkówki plażowej), plac zabaw oraz (...)
Dinozaury
Największą atrakcją Parku jest leśna ścieżka edukacyjna, wzdłuż której rozmieszczono 40 modeli dinozaurów, naturalnej wielkości. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat, (...)
wydarzenie    Dinozaury
Oferta warrsztatów jest skierowana dla przedszkoli, szkół oraz zakładów pracy. 1. Oferta dla przedszkoli, 2 godz. zajęć plus czas wolny: - Spacer ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, - (...)
Dinozaury
Miejsce, gdzie realizują się marzenia o podróży w czasie. Jest to pierwszy Park tego typu w Polsce z efektami dźwiękowymi. Oprócz licznych modeli dinozaurów, dla zwiedzających przygotowano (...)
Dinozaury
Po wejściu do Parku, zwiedzanie zaczynamy od Tunelu Czasu, który przeniesie nas w przyszłość, gdy jeszcze nie istniała ziemia. Multimedialna projekcja przedstawia jak od Wielkiego Wybuchu, (...)
wydarzenie    Dinozaury
Warsztaty organizowane w Parku przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych. Przygotowano dwie formy zajęć: 1. Warsztaty paleontologiczno-plastyczne. Polegające na (...)
Dinozaury
Zwiedzanie Parku zaczynamy od Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, gdzie znajduję się bogata kolekcja skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. W budynku Muzeum znajduję (...)
wydarzenie    Dinozaury
W JuraParku warsztaty mogą przybrać jedna z następujących form: 1. Warsztaty paleontologiczne. Z gipsowego bloku dzieci tworzą szkielet dinozaura. Poznają szczegóły pracy palentologów. Na (...)
Dinozaury
Park oferuje dwukilometrową trasę turystyczną, na której po kolei mijamy ery naszej Planety- od najstarszej do obecnej. W każdym sektorze zobaczymy modele zwierząt charakterystycznych dla (...)
Dinozaury
JuraPark Bałtów istnieje od 2004r i zajmuje powierzchnię 3,5 ha. Park wyróżnia się tym, że posiada najwierniejsze rekonstrukcje dinozaurów w Polsce, ponad 100 modeli naturalnej wielkości. To (...)
wydarzenie    Dinozaury
Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku przdszkolnym oraz dla szkół podstawowych. Grupy liczą do 50 osób, a zajęcia trwają ok. 1 godz. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Są trzy (...)
Dinozaury    Muzea
Prywatne muzeum minerałów i skamieniałości. Jest efektem długoletniej pasji - Pana Arnolda Miziołka. Muzeum znajduję się niedaleko parkingu PTTK, po prawej stronie przy drodze do Jaskini (...)
wydarzenie    Dinozaury, Muzea
Oferta warsztatów jest skierowana dla grup zorganizowanych, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zajęcia odbywają się tylko w okresie letnim - od 15.IV do 30IX. Konieczna jest wcześniejsza (...)
Dinozaury
Park posiada w swojej kolekcji kilkadziesiąt dinozaurów naturalnej wielkości, rozmieszczonych pośród skał i wzgórz. Dinopark ma powierzchnię 10 ha. Oprócz gigantycznych gadów, odwiedzający (...)
Lodowiska    Sport
Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew oraz punkt ostrzenia łyżew. Dobrze przygoytowane lodowisko, to zabawa dla całej rodziny.
Dinozaury
DinoPark to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Park w swojej ofercie proponuje: spacer ścieżką ery mezozoicznej, zwiedzanie muzeum geologiczno – paleontologicznego, obejrzenie (...)
wydarzenie    Dinozaury
Park Jurajsko-Botanicznym Dinopark zaprasza dzieci na ciekawe i rozwijające zajęcia grupowe: 1. Bajkowa Ścieżka - czas trwania ok. 20 min, cena 5 zł/os. Jest to ścieżka edukacyjna, która (...)
Dinozaury
W kwietniu 2009 r w Rybniku powstał pierwszy w Polsce Park Dinozaurów w którym te prechistoryczne stworzenia po wielu milionach lat zaczęły się pruszać i wydawać głosy. Park Dinozaurów - (...)
 
« 1 ... 5 6 7 8 9 ... »
Liczba miejsc w serwisie: 855