Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

GALERIA MIEJSC

Witamy na stronie
Wycieczka z dzieckiem

Nie wiesz gdzie pojechać z dzieckiem
na wakacje.

Planujecie zasłużony odpoczynek.

Szukasz porad i wskazówek na taki wyjazd.

Dobrze trafiłeś – to strona dla Ciebie!!!

Dinozaury
Park o pow. 1,5 ha zaprasza wszystkich turystów bez względu na wiek, na podróż w czasie o ok. 65 milionów lat wstecz. Atrakcją Parku są ruchome dinozaury rozmieszczone wzdłuż 700m ścieżki (...)
Dinozaury
Nowo powstały Park Jurajski o pow. 4 ha, posiadający w swojej kolekcji około 40 dinozaurów w skali 1:1. Atrakcją Parku są ruchome prehistoryczne gady, wydające naturalnie brzmiące dźwięki. (...)
ZOO
Jedne z nielicznych miejsce w Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, sprowadzonych z 5 kontynentów. Miejsce, gdzie dziecko może poczuć smak prawdziwej (...)
ZOO
Zoo Safari zajmuję pow. 20 ha i posiada około 600 zwierząt. Cały czas teren ZOO jest powiększany o nowe atrakcje. W obiekcie znajduje się również piesze zoo jaki i park rozrywki. Jest to (...)
Dinozaury
Park powstał w maju 2011r. w otoczeniu Wolińskiego Parku Narodowego. Wzdłuż ścieżki edukacyjnej rozmieszczono wiele dinozaurów, naturalnej wielkości. W trakcie zwiedzania można odpocząć w (...)
Baseny    Sport
Kryta pływalnia w Jaroszowcu. Tuż obok stok narciarski.
Stoki narciarskie    Sport
Usytuowany na zboczu góry Bukowej w Jaroszowcu. Jest to naturalny stok o napędzie orczykowym (talerzyki) o długości 180 m, oświetlony, o łagodnym nachyleniu. Dojazd: Samochód należy (...)
Dinozaury
Kotlina dinozaurów powstała przy Ogrodzie Zoologicznym w 1975r. Jest to najstarszy Park Jurajski w Polsce. Można zobaczyć tu 16 modeli dinozaurów, naturalnej wielkości. Są one efektem (...)
Muzea
Muzeum pożarnictwa ziemi Olkuskiej zostało zorganizowane na uroczystość100-lecia OSP i 500-lecia pożarnictwa olkuskiego i w tym czasie otwarte w dniu 27 maja 1978 roku.
Zamki i Zabytki
Ruiny zamku owianego wieloma legendami i bujną historią. Przez wiele lat pozostawiony odłogiem, wkomponowany w skały wapienne i stanowiący niegdyś rezydencję możnowładczą doczekał się renowacji (...)
Domy Kultury
Miejski Ośrodek Kultury został utworzony we wrześniu 1991 r. W wyniku połączenia Referatu Kultury Urzędu Miasta z innymi placówkami kulturalnymi z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Jest więc (...)
Muzea    Ciekawostki
Kolekcja Wikliny Władysława Wołkowskiego znajduje się w XIX wiecznym Dworku Machnickich w Olkuszu. W jej skład wchodzą meble, patery, makaty, wiklinowe portrety i pejzaże. Szczególne miejsce w (...)
Muzea    Ciekawostki
"Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu zapoczątkowała darowizna dr Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł poczyniona w 1971 roku. Przywiezione przez nich pamiątki z blisko jedenastoletniego pobytu w (...)
Muzea    Ciekawostki
Muzeum mieści się w zabytkowej, XVI-wiecznej kamienicy. "Zbiory Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu liczą 2112 muzealiów z dziedziny etnografii, górnictwa, historii, numizmatyki. Dawne (...)
Baseny    Sport
Basen kryty w Olkuszu mieszczący się w murach Szkoły Podstawowej nr 2.
Sport
Olkuskie szlaki rowerowe to zbiór tras wokół Srebrnego Grodu. Łączą one Olkusz z pobliskimi miejscowościami biegnąc przez malownicze lasy oraz prowadząc turystów w najciekawsze miejsca Gminy. (...)
Baseny    Sport
Kompleks basenowo - rekreacyjny obejmuje zespół kilku basenów (głębokich i brodzików), zjeżdżalnię, masaże wodne, boiska do siatkówki (w tym jedno siatkówki plażowej), plac zabaw oraz (...)
Dinozaury
Największą atrakcją Parku jest leśna ścieżka edukacyjna, wzdłuż której rozmieszczono 40 modeli dinozaurów, naturalnej wielkości. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat, (...)
wydarzenie    Dinozaury
Oferta warrsztatów jest skierowana dla przedszkoli, szkół oraz zakładów pracy. 1. Oferta dla przedszkoli, 2 godz. zajęć plus czas wolny: - Spacer ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, - (...)
Dinozaury
Miejsce, gdzie realizują się marzenia o podróży w czasie. Jest to pierwszy Park tego typu w Polsce z efektami dźwiękowymi. Oprócz licznych modeli dinozaurów, dla zwiedzających przygotowano (...)
Dinozaury
Po wejściu do Parku, zwiedzanie zaczynamy od Tunelu Czasu, który przeniesie nas w przyszłość, gdy jeszcze nie istniała ziemia. Multimedialna projekcja przedstawia jak od Wielkiego Wybuchu, (...)
wydarzenie    Dinozaury
Warsztaty organizowane w Parku przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych. Przygotowano dwie formy zajęć: 1. Warsztaty paleontologiczno-plastyczne. Polegające na (...)
 
« 1 2 3 4 5 ... »
Liczba miejsc w serwisie: 855